Сучасність поставила питання розробки нових зразків стрілкової зброї, та модернізації штатних одиниць, які є спадщиною радянської систем. Враховуючи досвід іноземних армії, дуже добре себе зарекомендувала, під час бойового застосування схема компоновки зброї "Булл ПАП". У зв'язку з цим, в Україні стартувало багато проектів, цілю яких є перетворення автомата Калашникова в зброю за схемою "Булл ПАП".

Приватна компанія UKR GUN projects працює над створенням комплекту для модернізації АК з 2014р. Перша версія, дослідного комплекту виявила ряд недоліків. Одним з головних, було ускладнення при заміні магазину з патронами калібру 7.62. Даний магазин має сильний загиб і це призводить до утикання магазину в пістолетну рукоять, що конструктивно розміщена перед ним. Ще одне питання потребувало уваги , це довжина зброї після модернізації. З точки зору маневреності, зменшена довжина, це дуже добре рішення, але з юридичної точки зору, довжина зброї повинна бути не меншою 80см. Розробки з першою версією комплекту для модернізації АК були зупинені.

Враховуючи всі правки, була розроблена друга версія, з відсутністю виявлених недоліків, яка мала принципово нове конструктивне рішення вузлів. Друга версія може бути інстальована як на бойову зброю, так і на мисливську. Дотримуючись філософії компанії, комплект може інсталюватися в польових умовах, за допомогою мультітула, за виключенням деяких одиниць, що мають складний приклад, їм знодобиться доопроцювання. 

Модернізація відбувається без втручання в конструкції основних частин зброї, так як подобна діяльність потребує спеціальної ліцензії, є можливість повернути зброю до заводського стану. Таким чином, власники зброї, без спеціального обладнання, можуть модернізувати застарілі зразки до сучасних комплексів, за схемою "Булл ПАП", з безвідмовністю автомата АК, підвищити маневреність зброї , його ергономіку, функціональність та модульність комплектації додатковим обладнанням.

Під час іспитів, з'явилася нова вимога, це можливість застосування комплекту разом з під ствольним гранатометом для комплексів, що використовують підрозділи спеціального та особливого призначення. В даний час, продовжуються розробки нових функціональних елементів, та нової третьої версії, що буде застосовуватися з під ствольним гранатометом . В компанії є ряд інженерних рішень, які добре здивують спеців.

Back to top